HÍREK

2019. 05.

Szeretettel meghívjuk a Down Alapítvány Kuratóriumi ülésére melyet, 2019. május 24-én 15 órakor tartunk.

Cím: Lágymányosi Foglalkoztatási Centrum (1111 Budapest, Lágymányosi u. 15.)

Jelentkezés és információ: down [at] downalapitvany.hu

Telefon: 06-1-788-2513

2019. 05.

Örömmel értesítünk benneteket, hogy a Fotóterápiás művészeti Műhelyünk 5 fotója helyezést ért el a Fővárosi Állat és növénykert ZOOmolj rá! című fotópályázatán.

Összesen 30 fotót választottak ki a beküldött fotók közül, és ebből 5 a miénk!

A fotók az állatkert területén lesznek kiállítva.

2019. 05.

Megjelentek a nyertes fotók a ZOO virtuális galériájában, köztük a Down Alapítvány Fotóterápiás Művészeti Műhelyének öt fotója. Nagyon büszkék vagyunk

A poszt megtekinthető a ZOO facebook oldalán.

2019. 05.

Az M1 Esély című magazinjának több adásában is beszámoltak a Down Alapítvány ügyfeleinek nyílt munkaerőpiacon való elhelyezkedéséről.

Az elmúlt két adásban a vendéglátóiparban elhelyezkedő Szabó  Alexandra (BB'z Bar & Grill) és Tódor Tímea (Caviar & Bull Étteremben), valamint Janzsó Cecília (Empathy Café & Bistro) munkájába pillanthatunk be.

A magazinműsorok az alábbi linkre kattintva érhetők el:

2019. 04.

A Down Alapítvány felajánlott a Transzplantációs Alapítvány árverésére két fotót a Fotóterápiás Művészeti műhely munkáiból.

Az AUKCIÓ

Beszámoló a Down Alapítvány Down Világnap alkalmából rendezett ünnepségéről

2019. 04.

A Nők Lapja 2019. március 20-án megjelent számában Daloló Kezek címmel megjelent Koronczay Lilla riportja, mely a Napsugár Anna Zenei Jeltánc Társulatról szól.

Több ügyfelünk is tagja a Társulatnak és a próba, amelyen jártak, a Zágrábi utcai Gondozóházunkban volt.

A teljes cikket a mellékletre kattintva olvashatják.

2019. 04.

Április 4-én (csütörtökön) 17 órakor nyílt a Művészet az emberért című kiállítás az ELTE TÁTK szociális munka tanszékén, ahol a Down Alapítvány fotóterápiás műhelye a Frida Kahlo projekt képeivel szerepel.

Kiállítóink: Bajkó Viktória, Bőr Márton, Jambricska Anna, Janzsó Cecília, Magyari Zita, Molnár Ferenc, Pekáry András, Popán Tamás, Pokol Csaba, Tombor Fanni, Vörösváczki Gizella

2019. 04.

A Nemzeti Választási Iroda a 2019. május 26-án megrendezésre kerülő Európai Parlamenti választáshoz kiadott egy könnyen érthető tájékoztatót, hogy megkönnyítse a fogyatékossággal élő választópolgárok szavazásban való részvételét és állampolgári jogaik gyakorlását.

A kiadványt a mellékelt dokumentum tartalmazza.

2019. 04.

2019. április 4-én (csütörtökön) 17 órakor nyílt a Művészet az emberért című kiállítás az ELTE TÁTK szociális munka tanszékén, ahol a Down Alapítvány fotóterápiás műhelye a Frida Kahlo projekt képeivel szerepel.

A kiállítás megnyitójáról több riport is látható, hallható volt.

A szegedi Karc FM rádió 2019.04.09-i Spájz című műsorában, Csontos Lilla összeállításában hallható riportot ide kattintva lehet meghallgatni: http://www.downalapitvany.hu/node/1675