HÍREK

2019. 03.

Dobray György filmrendező Ketten című 60 perces dokumentumfilmjét 2019. március 17-én, vasárnap 21:35-kor láthatjátok a Duna World csatornán.

A filmben bemutatják Cili és Marci életét.

Ajánljuk mindenki figyelmébe!

1. 03.21-én

9:30-12:00 óra között

A BULIN FELLÉP A

ZORALL zenekar

9.30- 10.00     Regisztráció

10.00-10.30     Büfé

10.30-11.00      filmvetítés –  az elmúlt év élményei a

Down Alapítvány ügyfeleinek életéből

11.00-11.30       Down Világnapi pályázatunk díjátadója

2019. 03.

2019. március 21-én, a Down-szindróma világnapján tartja a Down Alapítvány az első hazai Valueable díjátadó ünnepséget. Az eseményen az Erasmus+ program keretében megvalósuló ValueAble Hálózat első két hazai vendéglátó partnerének adjuk át a ValueAble védjegyet.

" Ami a búzavirágnak a csíra ereje, az nekünk a szeretet." / Van Gogh/

Az ELTE Társadalomtudományi Kar, a Szociális Munka Tanszék tisztelettel meghívja Önt és családját a

Művészet az emberért...című kiállítás megnyitójára

2019. 03.

Segítsen, hogy a Down Alapítvány lakóotthonaiba mentett kutyákat fogadhassunk örökbe, és tarthassunk kutyaterápiás foglalkozásokat!

Gyűjtés célja

Rettegő járókelőből gondoskodó gazdi – a kutyaterápia eredményei

2019. 03.

A MOL Gyermekgyógyító program keretében indult el máig is tartó nagysikerü programunk, a Fotó és művészetterápia 2015-ben. Akkor az egész éves programunkra nyertünk a MOL-tól és az ÚjEurópa Alapítványtól támogatást, mely kiterjedt a klubfoglalkozásokra, és egy egyhetes táborra is. 2017-ben ismét támogatták programunkat. Három tábort tartottunk a Gyermekgyógyító program keretében. Ennek a hatásfelmérő publikációjában a Down Alapítvány visszajelzése is helyet kapott.

2019. 02.

A Down Alapítvány pályázatot hirdetett a Down Világnap alkalmából. A pályázatra rengeteg csodaszép alkotás érkezett. Hosszas tanakodás után a zsűri úgy döntött, hogy az

1.helyezés: Megosztott első díj- Szalókisok Füzetkészítő csoport füzetei, és Váradi Alexandra képeslapjai

2.helyezés: Pekáry András, Magyari Zita, Miklosics Péter, Janzsó Cecilia, Bege Nóra, Miklosics Jutka, Magyari Timea fotósorozata

3.helyezés: Lágymányosi Foglalkoztató kulcstartói

2019. 02.

Március 4-ig tekinthető meg a Fotóterápiás művészeti műhely legújabb tárlata a Zuglói Civil Házban.

Riport a kiállítás megnyitójáról ITT tekinthető meg.

2019. 01.

2019. január 12-én sorstárs-segítő szülők és Down-dadák találkoztak egy speciális szakmai esetmegbeszélő tréning keretében, hogy Keszericéné Rab Jolán pszichológus vezetésével együtt dolgozzák fel az önkéntes sorstársi munka során megélt élményeket. Természetesen ezeken a találkozókon az esetek megbeszélése teljesen anonim módon, a személyiségi jogok maximális tiszteletben tartása mellett zajlik.

2019. 01.

Sok szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a Down Alapítvány Fotóterápiás művészeti műhelyének Szívvel – Színekkel című kiállítására.

A kiállítás megnyitója: 2019. február 08-án 17.00 órakor kezdődik

Helyszíne: Zuglói Civilház (1144 Budapest, Csertő park 12.)

A kiállítást megnyitja: Visnyei Emőke művészetterapeuta és Dr. Gruiz Katalin, a Down Alapítvány elnöke.

A kiállítást szervezik: Bege Nóra fotográfus, terapeuta és Sebestyén Diána program koordinátor.

A kiállítás 2019. március 4-ig tekinthető meg.