HÍREK

2018. 09.

Fotó és művészetterápiás gyermekeink, és felnőtteink munkájábó 2018. szeptember 6-án kiállítás nyílt a Kolta Galériában.

A kiállítás címe Janzsó Cili egyik versének sora: „...ha az égre nézek, messzelátó vagyok..."

A kiállítást 2018. október 12-ig munkanapokon 14:00-18:00 között lehet megtekinteni a  1052 Budapest, Semmelweis u. 4. sz. alatt található Kolta Galériában.

Ezúton gratulálunk valamennyi kiállítónknak!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

2018. 09.

Az Egészségmagazin szeptemberi online számában megjelent Gruiz Katalin, az alapítvány elnökének bemutatkozó cikke.

2018. 09.

Újra indul a Fotó és művészetterápia!

Foglalkozásainkat az értelmi fogyatékos gyermekek, és testvéreik részére havonta tartjuk szombati ( egyes esetekben vasárnapi) napokon.

Jelentkezés, információ: Sebestyén Diána

E-mali: sebestyendina.downalapitvany [at] gmail.com

Telefon: +36204631062

Első foglalkozásunkat október 7-én tartjuk.

Várjuk szeretettel a régi, és az új résztvevőket is!

2018. 09.

A Sansz Esélyegyenlőségi Magazin legújabb műsorában Szirmai Norbert elkalauzol minket a kiállítás megnyitójára és bemutatja az összes kiállított alkotást.

2018. 09.

A Sportcentrum 2018. szeptember 13-án rendezi meg IV. Országos Ergométer Versenyét.

Eddig minden évben nagy sikere volt az utolsó edzői/kísérői futamoknak, melyet idén is szeretnénk megvalósítani. Amennyiben szeretnétek benevezni a versenyre, azt aznap reggel 9 óráig jelezzétek a recepción.

Bármilyen kérdés, kérés esetén állunk szíves rendelkezésre a +36-20-457-7363-as telefonszámon illetve a sportcentrum [at] downalapitvany.hu e-mail címen.

2018. 08.

Alapítványunkról az ÉTA Hírek 2018.júniusi számában 3 cikk is megjelent.

1. Terjeszkedik a budapesti Down Alapítvány (A 25. jubileumi kuratóriumi ülésről és a Bocskai utcai Foglalkoztató Centrumról szól)
2. "Benned a létra": képes vagy rá (Könyvajánló - Kissné Haffer Éva: "...Benned a létra..." c. könyvéről)
3. ValueAble: vendéglátósoknak és munkavállalóknak (Néhány információ a ValueAble európai projektről)

2018. 08.

A Down Alapítvány Fotó és művészetterápiás fiataljainak segítségével egy demonstrációs programmal szerepeltünk a Sziget fesztivál Civil szigetén.

Hat nap alatt hat óriásfestményt készítettünk integráltan a szigetlakó turistákkal együtt. Közben kézműves foglalkozás is folyt, virágfűzért, újrahasznosított party-kellékeket készítettünk: PET palackból fülbevalót, nyakláncot, karkötőt; valamint pavilonunknál egész nap volt pólófestés, mandala színezés, arc- és testfestés.

2018. 07.

Terápiás csoportréningekkel kombinált táborokat szerveztünk értelmi fogyatékos gyermeket nevelő családokban élő nem fogyatékos testvéreknek. Összesen három tábor került megrendezésre 2017. novembere és 2018. júliusa között.

2018. 07.

Várunk minden érdeklődőt nyári napközis számítógépes táborunkba.

Számítógépes táborunkat azoknak ajánljuk, akik meg szeretnék ismerni a számítógép praktikus, a hétköznapi életet megkönnyítő oldalát, s emellett nem riadnak meg, ha felfedező útra kell menni.

2018. 06.

5 napos nyári tábor a sport szerelmeseinek!

A programjaink többek között: labdarúgás, kosárlabda, asztalitenisz, tollaslabda és kirándulás is.

Nyári sport táborunkba szívesen várunk minden  jelentkezőt!