HÍREK

2019. 08.

A 2019-es indiai Indo-Global Nemzetközi Filmfesztiválon újabb elismerést kapott Dobray György: Ketten című dokumentumfilmje, az #IndoGlobal Fest − 2019 Legjobb dokumentumfilmje díjjal jutalmazták.

A film két fiatal Down-szindrómás ügyfelünk, Cili és Marci életét mutatja be, melyet az alábbi linkekre kattintva lehet elérni:

Ezúton is gratulálunk a film alkotóinak!

2019. 08.

Idén is szerepelt a Down Alapítvány a szigeten Life with Down-syndrome című programjával. Egy héten keresztül minden nap integrált kézműves programokkal vártuk a szigetlakókat az XS Land területén. Gyöngyöt fűztünk, PET palackból fülbecalót, virág fejdíszt, nyakláncot, kardíszt, és pólóékszereket készítettünk. Fotóterápiás rejvény megfejtéséért, és mandala színezésért is lehetett nálunk pecsétet kapni. Volt arcfestés, testfestés, és ami a legtöbb turistát odavonzotta, pólófestés. Az XS Landen mozgássérültekkel, vakokkal és gyengénlátókkal, siketekkel együtt folytak programjaink.

2019. 07.

Idén a fotóterpiás művészeti műhely nyári táborát a Vértes táborban tartottuk. A romantikus környezetben megbúvó Vértes Tábor a Vértesi Tájvédelmi Körzet északkeleti sarkában, Mórtól 10 km-re, Pusztavámtól 4 km-re található. A szállás az erdő közepén helyezkedik el.
Vasárnaptól keddig értelmi fogyatékos felnőtt résztvevőink, a hét második felében a családok Down-szindrómás gyermekeikkel és testvérükkel vettek részt a tábor színes programjain.

2019. 07.

A CHERRISK jótékonysági szavazást indított, melynek keretében a három legtöbb szavazatot begyűjtött cél támogathatóvá válik, és mindhárom megkapja azt a támogatást, amit a jelenleg vagy korábban biztosítással rendelkező CHERRISK-tagok felajánlottak nekik.

Kérünk mindenkit, hogy az alábbi linken szavazzon a projektünkre!
Az alábbi linken tájékozódhattok a szavazásról:

2019. 07.

Szavazzatok a Valueable Hálózat EU-s pályázatára, hogy a projektet széles körben megismerhessék az emberek!

A Valueable Hálózat egy európai kezdeményezés, ami azon hoteleket és éttermeket tömöríti, amelyek értelmileg akadályozott munkatársakat alkalmaznak. Ezt egy védjegy odaítélésével honorálja a testület.

2019. 06.

Idén is meghirdeti nyári napközis táborait a Down Alapítvány Gondozóháza, amelyekre szeretettel várnak minden érdeklődőt.
A táborokat elsősorban enyhe-, és középsúlyos értelmi fogyatékos fiataloknak, felnőtteknek ajánlják (14-99 éves korig).
A táborok fő helyszínéül a Down Alapítvány Gondozóháza (1107 Budapest Zágrábi u. 13.) szolgál, kihelyezett programokkal más helyszínekre is.
Bővebb információk elérhetőek a plakátokon, illetve a szervezőknél a megadott elérhetőségeken.

2019. 06.

Fantasztikus kis csapatunk ma Lepkeház örökbefogadó lett az Állatkert jóvoltából. Fotóterápiás műhelyünk alkotói közül öten lettek díjazottak az Zoom-olj rá fotópályázaton, melyet a Fotóhónap keretében hirdettek meg 2019.tavaszán. 1100 beérkezett pályamű közül 30 nyertes lett, ebből 5 fotó a Down-szindrómás résztvevőinké!
Annyira tetszettek a fotók az állatkertnek, hogy felajánlották a Down Alapítványnak, fogadja örökbe a most nyíló Lepkekertet. Csodálatos hely, mi is illene hozzánk, tevékenységünkhöz méltóbb szimbólum, mint a pillangó!

2019. 05.

Fotórterápiás művészeti műhelyünk két képet ajánlott fel árverésre a Transzplantációs Alapítványnak. A szervátültetett gyermekek és családjuk táboroztatásának finanszírozására rendezett online aukción Aranyos Dávid, Tihany című fotójára licitáltak legelőször!

Aranyos Dávid fotója 70 000 forintért kelt el.

Molnár Ferenc festményéről készült repró 10 000 forintért kelt el.

Az aukció bevételéből a Transzplantációs Alapítvány 24 fő táboroztatását tudta finanszírozni.

Transalap a honlapján hírt ad az árverésről.

2019. 05.

Szeretettel meghívjuk a Down Alapítvány Kuratóriumi ülésére melyet, 2019. május 24-én 15 órakor tartunk.

Cím: Lágymányosi Foglalkoztatási Centrum (1111 Budapest, Lágymányosi u. 15.)

Jelentkezés és információ: down [at] downalapitvany.hu

Telefon: 06-1-788-2513

2019. 05.

Örömmel értesítünk benneteket, hogy a Fotóterápiás művészeti Műhelyünk 5 fotója helyezést ért el a Fővárosi Állat és növénykert ZOOmolj rá! című fotópályázatán.

Összesen 30 fotót választottak ki a beküldött fotók közül, és ebből 5 a miénk!

A fotók az állatkert területén lesznek kiállítva.