Fotóterápiások képe jótékonysági aukción

A Down Alapítvány felajánlott a Transzplantációs Alapítvány árverésére két fotót a Fotóterápiás Művészeti műhely munkáiból.

Az AUKCIÓ

ÁRVERÉS RÉSZLETEI

cím:
IV. Jótékonysági kortárs művészeti aukció a Transzplantációs Alapítvány javára
aukció időpontja:
2019. 05. 21. kedd 18:00
aukció helyszíne:
SCH Galéria http://schgaleria.hu/, 1065 Bp, Bajcsy-Zsilinszky út 37.
kiállítás helyszíne:
SCH Galéria, 1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 37.
kiállítás ideje:
2019 május 08-21.
egyéb információ:

A jótékonysági árverés célja: a MI IS NYARALUNK tábor működésének támogatása

A közel három évtizede működő Transzplantációs Alapítvány egyik legfontosabb programja az egyhetes „MI IS NYARALUNK” elnevezésű tábor. Célja a szervátültetett gyermekek testi-lelki rehabilitációja és társadalmi re-integrációja. A táborban a közösségi életbe való sikeres visszatérésüket rekreációs programok segítik: csoportterápia, különféle sportolási lehetőségek, kalandpark, motorozás, közösségépítés. Fontos, hogy az érintett családok minél előbb felismerjék, gyermekük a súlyos és gyakran hosszú évekig tartó betegség után, a sikeres szervátültetésnek köszönhetően újra teljes értékű életet élhet.

A tábort 2004 óta minden nyáron megrendezzük. A 21 év alatti szervátültetett és szervátültetésre váró gyermekek, 18 év alatti testvéreik és a 12 év alatti gyermek egy felnőtt kísérője ingyen üdülhet a Balatonnál. 2018-ban több mint 100 gyermek, 70 szülő és 30 önkéntes segítő vett részt a táborban.  Ennek nem csekély költségéhezez komoly mértékben hozzájárult a múlt évi jótékonysági árverés is.

Mivel alapítványunk teljes egészében adományokból tartja fenn magát, a nyári tábor anyagi feltételeinek megteremtésére évről évre várunk adományokat. A színvonalas és tartalmas programok biztosítása érdekében idén is ismert kortársművészek alkotásait bocsátjuk árverésre.

Köszönet minden művésznek, akik felajánlották egy vagy több műalkotásukat a jótékonysági árverésre, köszönet minden szervezőnek, akik hozzájárultak az aukció megvalósításához, és köszönet  mindenkinek, aki vásárlásával hozzájárul a MI IS NYARALUNK élményterápiás, rehabilitációs balatoni táborunk működéséhez.

Idén első ízben egy szervátültetett gyermek és egy fiatal alkotására is lehet licitálni, valamint a Down Alapítvány Fotóterápiás művészeti műhelye is felajánlott két gyönyörű alkotást az aukcióra.

Szalamanov Zsuzsa
a kuratórium elnöke