HÍREK

2021. 05.

Friderikusz Sándor új Podcast műsorának vendége volt Jásper Éva munkatársunk, aki örökbefogadott Down-szindrómás kisfiáról, Tomiról, az örökbefogadás gondolatáról, az örökbefogadásról és életükről mesélt.

Az Évával készült riport igazán szívmelengető, szeretettel ajánljuk mindenkinek!

2021. 05.

A munka ünnepe alkalmából a Valueable Hálózat szociális média kampányt indított #IWantWork címmel.

A kampány keretében arra kértük ügyfeleinket, hogy készítsenek rövid videókat, amelyen dolgoznak vagy épp azt a munkát mutatják be, amit szeretnének végezni vagy épp nem tudják végezni a járvány okozta korlátozások miatt.

A Down Alapítványnál készült videókat az egyes telephelyek, illetve a résztvevők nevére kattintva tudják megtekinteni:

Szalóki Átmeneti Otthon

2021. 04.

A Márga Utcai Támogatott Lakhatási Szolgáltatás lakói sok közös időt töltenek a ház kertjében, szép idő esetén ebéd, vacsora is ott zajlik, bográcsozások, játékok, születésnapi ünnepek tavaszi és nyári helyszíne. Ahhoz, hogy mindez egy kreatív, rendezett, vidám és inspiráló közeg legyen számukra, az Oázis biztosított 100.000 forintot, amit üzleteikben költhetnek el a lakók, valamint 20%-os kedvezményt nyújtó kártyát, ami szintén nagy segítséget nyújt az Alapítványnak abban, hogy a kerti projekteket meg tudja valósítani valamennyi Intézményében.

2021. 04.
A pandémia hatalmas kihívások elé állította az Alapítványt, többek közt anyagi szem
2021. 04.

A Down Alapítvány akkreditált képzést indít Támogatott lakhatás témakörben.

Segítők részére a Támogatott lakhatást segítők képzését ajánljuk, melynek indulása: 2021.04.17.

Jelentkezni az alábbi ürlap kitöltésével lehet:

2021. 03.

Ezúton ajánljuk mindenki figyelmébe a Nők Lapja Down Világnappal kapcsolatban megjelent riportját, melyben Hulej Emese újságíró beszélget dr. Gruiz Katalinnal, a Down Alapítvány elnökével a Down-szindrómáról.

A Nők Lapja ezen kiadványa 2021.03.24-én jelent meg.

A teljes cikket a mellékletben olvashatják.

2021. 03.

Március 21 nem csak a tavasz első napja, de egyben a Down Világnap is.  Világszerte fontosnak tartják, hogy a Down-szindrómás embereken keresztül felhívják a figyelmet az értelmi fogyatékossággal élők problémáira és a bennük rejlő lehetőségekre. A Down-szindróma genetikai hátterét, a 3 darab 21-es kromoszómát jelképező dátumon világszerte megrendezett akciók célja, hogy növeljék a megértést, és segítsenek abban, hogy a sérült emberek méltósággal, a társadalom aktív tagjaként élhessenek teljes életet.

2021. 03.

Március 21. nem csak a tavasz első napja, de egyben a Down Világnap is.  Világszerte fontosnak tartják, hogy a Down-szindrómás embereken keresztül felhívják a figyelmet az értelmi fogyatékossággal élők problémáira és a bennük rejlő lehetőségekre.

Az idei Világnapon megjelent írásbeli interjúkat, híreket ide gyűjtöttük egy csokorba:

2021. 02.
A Kossuth Rádió Az este − házigazda ... című, 2021.02.03-i gondolatébresztő műsorában hallhatják Steinbach Évát, a Down Dada Szolgálat szakmai vezetőjét.

A házigazda: Frivaldszky Edit, az Emberi Méltóság Központ igazgatója
Téma:Down Dada Sorstárssegítő szolgálat és a down-szindrómával gazdagított élet

A Steinbach Évával készült rádiós riportot ide kattintva hallhatják és 21:06:07-nél kezdődik.
2021. 02.

Ezúton ajánljuk mindenki figyelmébe a nlc.hu cikkét, melyben beszámolnak egy Down-szindrómás kisbaba örökbefogadásáról.

Az örökbefogadást Steinbach Éva, a Down Dada Szolgálat szakmai vezetője segítette.