Élmény és testvértábor Ceglédfürdőn

Ebben az egy hétben olyan élmények érték a gyermekeket, amelyekre egy értelmi fogyatékos gyermeket nevelő családnak anyagi, és egyéb okokból kifolyólak nem nyílik lehetősége. Mivel a programjainkon integráltan, az értelmi fogyatékos testvérekkel együtt vettek részt a gyermekek, így az egymásra ható inspiráció kölcsönösen hatott rájuk. A különleges helyzetekben, mit a vizicsúszdázáson, lóháton, és a kalandpark közepes szintű pályáján egymást segítve ösztönözték. megtapasztalhatták a teljesítőképességük határának átlépését, ami sikerélményt nyújtott minden résztvevőknek. Együtt örültek a saját, és a Down Szindrómás testvérük sikerének is. A közös élmények hatására még szorosabb testvéri kötelék alakult ki, hogy a hétköznapokban is együtt küzdhessenek majd azokkal a problémákkal, melyekkel egy fogyatékos gyermeket nevelő családnak meg kell küzdenie. Látták, tapasztalták, hogy amely akadály felett ők könnyedén áthaladtak, ugyan az mennyivel nagyobb bátorságot, elszántságot, akaraterőt, koncentrációt igényel az értelmi fogyatékos gyermekektől. Levonhatták a következtetést, hogy ami nekik könnyedén megy, és természetes akadály, azért egy értelmi fogyatékos gyermeknek nap, mint nap keményen meg kell küzdenie. A tábor élményeinek hatására meggyőzőbben tudják majd felvenni a harcot az elutasítás, esetleges kirekesztés ellen, ami nagyfokú feszültséget indukál az értelmi fogyatékos gyermeket nevelő családok tagjaiban. Ámulattal szemlélhettük, hogy az amúgy hypoton izomtónussal rendelkező, nehézkesen mozgó (sokan közülük mozgássérültek, halmozottan sérültek) Down- Szindrómás gyermek a megfelelő motiváció, a kihívás hatására mennyire elszántan tudott küzdeni, hogy végig tudjon mászni egy közepes nehézségű pályán. A sikerélmény hatására lelkesen ünnepeltek egy-egy nehezen kivitelezhető szakaszt, hatalmas tapssal örültek együtt egymás sikerének.

A programot támogatja a MOL Gyermekgyógyító program, és az Új Európa Alapítvány