Molnár Ferenc

Molnár Ferencnek hívnak. Magyarország fővárosában, Budapesten élek.
47 éves vagyok, zenész.  Az idén 20 éves Parafónia zenekarban dobolok, már sok éve. Rendszeresen vannak fellépéseink, külföldön is sok koncertet adtunk. Az Értelmi Fogyatékosok Fejlődését Szolgáló Magyar Down Alapítványnál dolgozom, bőrkarkötőket készítek. Sok időt töltök a családommal is. Szeretek kertészkedni és sportolni.
Az én szavam is számít!

My name is Ferenc Molnár. I live in Budapest the capitol of Hungary.
I am a 47-year-old man, I am a musician. I’ve been playing drums for many years in a band called Parafónia, which celebrates 20 year anniversary this year. There are appearances regularly, we’ve had several concerts abroad, too. I work at the Mentally Disabled Advancement Hungarian Down Foundation, I make leather bracelets. I spend a lot of time with my family as well. I like gardening and playing sports.
My voice counts, too!