könyv, publikáció

Egy civil szervezet első 25 éve – A Down Alapítvány bemutatkozása

A kötet a Down Alapítvány bemutatkozásának apropója kettős;

1. az Alapítvány idén ünnepelte 25 éves születénapját;

2. Gruiz Katalint Bárczi Gusztáv emlékéremmel tüntette ki a MAGYE.

A cikk ismerteti az Alapítvány elveit, rövid történetét, fejlesztéseit és szolgáltatásait.

"...benned a létra..." – Ötletek Down-szindrómás kisgyerekek korai fejlesztéséhez

A „… benned a létra” Kissné Haffner Éva szakmai munkájának összegzéseképpen született meg a munkatársak és a szülők unszolására.

Támogatott lakhatás - új kihívás a szociális munkában

A szociális munka új kihívása:  fogyatékos emberek támogatott lakhatása

A szakmai nap és konferencia beharangozója:

Innovative methods and tools for professionals working in supported living services for intellectually disabled persons

Gruiz Katalin tanumánya az INV Projektben kidolgozott szciális támogatásba ágyazott pedagógiai modell leírását és Down Alapítványban történő alkalmazását ismerteti.  A Konferenciakönyvben megjelent mintegy 200 tanulmányból a 20 legjobbat, köztük Gruiz Katalinét felkérte egy neves nemzetközi szafolyóirat is közlésre. Az ott megjelenő cikket itt is közzé fogjuk tenni.

A tanulmányból egy rövid előadás is készült, melyet Földvári Dóra az INV Projekt másik alapítványi résztvevője tartott meg a Kongresszusi Központban megrendezett nemzetközi konferencián.

Áron könyve

Az olvasókönyv előszavában a szerző, aki szakember és szülő egy személyben így ír:

A betegszervezetek szerepe a veleszületett rendellenességek területén

A Veleszületett Fejlődési Rendellenességek Világnapja Konferenciát 2015. március 3-án rendezték meg az Emberi Erőforrások Minisztériumában.

Gruiz Katalin előadása a Nemzeti Betegfórum és általában a betegszervezetek lehetséges szerepével foglalkozott.

Az előadás  a veleszületett rendellenességgel élő gyermekek és felnőttek életen át történő segítéséről beszélt a Down Alapítvány példáján keresztül.

Van segítség!

Kedves Szülők, kedves Rokonok, kedves Barátok!
Világra jött egy kisbaba. Egy kisbaba, aki más, mint akit szeretetteljes tervezgetéssel vártak és elképzeltek.

Gruiz Katalin (szerk): Hogyan mondjuk meg? - Down-szindrómás gyermek születése utáni tanácsadás szülőknek; Down Alapítvány Kiadó, Budapest, 2004

ULWILA Színeskotta - Tanári kézikönyv zeneoktatáshoz

Ullrich és Vető: ULWILA Színeskotta – Tanári kézikönyv zeneoktatáshoz; Down Alapítvány Kiadó, Budapest, 1997

Subscribe to RSS - könyv, publikáció