Prácser István, gyógypedagógus, korai fejlesztő

Gyógypedagógus

2012-ben végeztem az ELTE-Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán, értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányon.

A gyógypedagógiával még gimnazista koromban kerültem kapcsolatba. Egy nyári táboroztatás lehetőségét hirdették pesti fiatalok. A táborba felnőtt értelmileg akadályozott személyek mellé kerestek segítőket. Az első év élményeit követően döntöttem úgy, hogy gyógypedagógusként szeretnék dolgozni.

A Down Alapítvány Korai Fejlesztő Központjában harmadéves hallgatóként jártam először. Aztán a negyedéves gyakorlatomat is itt töltöttem, Domonkos Ágnes mentoráltjaként. A gyakorlat végeztével kaptam az ajánlatot és felkérést tőle, hogy maradjak náluk, mint alkalmazott. Azóta, 2012 márciusa óta dolgozom a Korais Team tagjaként, mint egyéni fejlesztő.

2014 októberében kezdtem meg az ELTE-Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán a gyógypedagógus szakvizsga szakirányú továbbképzést.