A „Ne skatulyázz be!” 2024-es Down-szindróma világnap idei mottójához készült kisfilmünk a Down Alapítvány Fotó és Művészetterápiás Műhelyének az alkotóit mutatja be, az alkotásaikhoz fűzött rövid gondolataik által.
Fotó- és Művészetterápia
A Zuglói Civil Házban rendezett Kreatív Karantén c. kiállításunkról és a Fotóterápiás Művészeti Műhely munkájáról szóló riport, a Zugló TV KultúrZug c. műsorában.
2019 őszén meglátogattuk a Frida Kahlo kiállítást a Magyar Nemzeti Galériában. a Fotóterápiás művészeti műhely Down-szindrómás résztvevői fotókat készítettek a tárlaton. Ezekből a fotókból dolgoztunk tovább. Hogyan? megtudhatod a videóból.
„Egy élet értelme, a művészet nem lehet más, mint hogy hozzájáruljon a minden emberben és a világban fellelhető szabadság és felelősség növeléséhez.” Albert Camus
Az emberi szabadság kincsei… értékteremetés művészetterápiával
A Down Alapítvány fotóterápiás projektje is bemutatkozik azon a művészetterápiás kiállításon, mely az ELTE TÁTK Szociális munka Tanszék szervezésében kerül megrendezésre .
2017-ben is folytatódott a Fotó és művészetterápia, az értelmi fogyatékos gyermekek és felnőttek fotográfián alapuló művészetterápiája, környezetvédelmi nevelése. A programot az E-on támogatta.
A Down Alapítvány által a Gyermekgyógyító program keretein belül 2015 Októberben indult a Fotográfián alapuló művészetterápia. A Fotográfián alapuló művészetterápia középsúlyos értelmi fogyatékos ( főként a Down szindrómás) gyermekkel folytatott fototerápián keresztül hivatott bemutatni az alkotás hatékonyságát egy olyan művészeti ág alkalmazásával, mely a modern technika vívmányaképp viszonylag egyszerű, könnyen tanulható technikával tud eredményt produkálni.
A programot a MOL és az Új Európa Alapítvány támogatta. A résztvevők fotóiból készülő naptárt mutatjuk be.
2015 októberében indult Fotó és művészetterápiás foglalkozások és tábor összefoglaló videója. A videó a Fotó és művészetterápia zárórendezvényén került levetítésre 2016.július 29-én a Zuglói Civil Házban. A képek többségét a terápia résztvevői készítették. A programot a MOL és az Új Európa Alapítvány támogatta a Gyermekgyógyító program keretén belül.