KÖSZ program

Az Új Európa Alapítvány által támogatott KÖSZ Program keretében a Down Alapítvány és a Tanext Akadémia Szakképző Iskola közreműködésével elindult „Az értelmi fogyatékos felnőttek önálló életéért közösségi szolgálat” elnevezésű kezdeményezés.

A program során a diákok lehetőséget kapnak a(z):
Down Alapítvány Ügyfeleinek támogatott ügyintézéseiben részt venni, pl.
- Hivatali ügyintézések (számlabefizetések, dokumentumok beszerzése,időpont egyeztetés stb.)
- Vásárlási alkalmak (ruha, élelmiszer stb.)
- Ügyfelek közlekedésének segítése, megtervezése

Az Ügyfelek számára támogatást nyújtani lakókörnyezetükkel kapcsolatban felmerülő feladatok megoldásában, pl.
- berendezési egység (ek) közös kiválasztása, megvásárlása, esetleges összeszerelése, rendezése
- egyszerűbb felújítási munkálatok
- étel, - italkészítés.

A diákok betekintést nyernek az Alapítvány Ügyfelei számára szervezett számítógépes foglalkozásokba (digitális írástudás fejlesztése), ahol a tanegység fő részeit az
- Irodai programcsomagok használata
- és az Internet felhasználása információszerzés céljából alkotják,

Valamint lehetőséget kapnak arra, hogy részt vegyenek Ügyfeleink támogatott közlekedésének a segítésében, pl.
- Útvonalak megtervezése,
- Utazási alkalmak során támogatás biztosítása.