Alternatív lakhatás, támogatott lakhatás, szolgáltató centrumok irányítása című aktuálisan induló képzésünk

A képzés szervezője: a Down Alapítvány

A képzési program akkreditációs számaT-05-002/2014

A képzéssel 30 kreditpont szerezhető.

A képzési program célcsoportja és általános célja: vezetői menedzsment, szakdolgozók felkészítése alternatív-, támogatott lakhatás, szolgáltató centrumok irányításában

A képzés célja az értelmi fogyatékos és halmozottan sérült személyek támogatott, önálló életének részeként felmerülő lakhatási formák rendszerbe foglalt ismertetése, jellemzése, feltételei és menedzsmentje - kapcsolódóan az önálló élet tárgyi-, személyi-, gazdasági- és etikai feltételeihez.

Képzés induló dátuma: 2016.05.21.

Képzés záró dátuma: 2016.06.11.

A képzés díja: 20.000.- Ft

A képzés min. 10 fő részvételével kerül megrendezésre.

Jelentkezési határidő
2016. május 13. péntek 15:00

A képzés során megszerezhető kompetenciák:

• A képzésben résztvevő gyakorlott vezetőt alkalmassá teszi egy lakhatást is magába foglaló szolgáltatás-rendszer létrehozására és működtetésére.
  • Vezetési tapasztalattal nem rendelkező szakembert megismerteti a szociális szolgáltatások irányításának teljes vertikumával: a jogi háttértől a szociális menedzsmentmódszereken keresztül a helyes attitűd, a kívánatos etika és az ügyfelek elvárásainak megismeréséig.
  • Szociális szolgáltatásokban jártas szakember megismeri az értelmi fogyatékosság specifikumait.
  • Hagyományos intézeti ellátásban tapasztalatot szerzett vezetőben és/vagy középvezetőben tudatosítja a közösségi szolgáltatások főbb jellegzetességeit és eltéréseit az általa gyakorolt megoldásokhoz képest.
  • Nagymértékben növekszik a szakember tudatossága a munkája során.

A programba való bekapcsolódás feltételei:

• Iskolai végzettség: Érettségi bizonyítvány és/vagy szociális, egészségügyi és pedagógus szakirányú képzettség
  • Szakmai gyakorlat: Legalább 1 év
  • Előzetesen elvárt ismeretek: Szociális munkával kapcsolatos és/vagy vezetői ismeretek.
  • Egyéb feltételek, ajánlások a résztvevői célcsoport számára: Vezetői, középvezetői vagy csoportvezetői beosztás, vagy potenciális beosztás. Elsősorban szociális területen dolgozó és civil szervezeti munkatársak számára.

Tervezett képzési idő:

• Összóraszám: 34 óra
  • Elméleti órák száma: 14 óra
  • Gyakorlati órák száma: 20 óra

A képzési időpontok és tervezett tematika:

Időpont

Tervezett helyszínek

Tervezett tematika

2016.05.21. szombat

9.00-15.15

(7 óra)

1. Jogi háttér, múlt, jelen és nemzetközi kitekintés és gyakorlati megoldások

2. A támogatott lakhatás menedzsmentje I.: előkészítés, fenntartás, dokumentáció

3. Az alternatív lakhatás menedzsmentje II.: finanszírozás, gazdálkodás

4. A szolgáltató centrumok célja, működtetése 1

2016.05.28. szombat

9.00-15.15

(7 óra)

1. A szolgáltató centrumok célja, működtetése 2

2.Az integráció és az inklúzió megvalósítása támogatott lakhatásnál, a lakóközösség. Kapcsolatok, kommunikáció

3.Minőségirányítás a támogatott lakhatási szolgáltatásokhoz

4. Vezetői specifikumok, lehetőségek és kockázatok

2016.06.04. szombat

Down Alapítvány Lágymányosi úti Foglalkoztató Centruma

Az alternatív lakhatási megoldások, szakmai látogatások, konzultáció gyakorló vezetővel_Gyakorlat

2016.06.06. hétfő

Down Alapítvány Márga utcai Támogatott Lakhatási és Sport Centruma

Szakmai látogatás és konzultáció_Gyakorlat

2016.06.07. kedd

Down Alapítvány Lágymányosi úti Foglalkoztató Centruma

Választható 1 feladat a következők közül:

1 A Down Alapítvány támogatott lakhatási megoldásainak megismerése az alapítvány azon gyakorlati helyszínein, amelyek a II. modul gyakorlati egységben nem szerepeltek

Szakma látogatás

2. Holisztikus szemlélet a lakhatás segítésében

Interaktív tréning

13. Támogatott lakhatás, szakmai team összeállítása, irányítása, feladatmegosztás és Munkatársak kiválasztása

Irányított workshop

2016.06.11. szombat

9.00-11.00

Down Alapítvány Csengery utcai Lakóotthona

Írásbeli vizsga (2 óra)

2016.06.18. szombat

9.00-11.00

Down Alapítvány Lágymányosi úti Foglalkoztató Centruma

Írásbeli pótvizsga (2 óra)

A Down Alapítvány a képzés szervezésével kapcsolatosan a változtatás jogát fenntartja!

Képzés helyszíne: Budapest, Down Alapítvány – pontos helyszínekről elektronikus levélben kapnak a résztvevők tájékoztatást

Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet:

Képzési díj befizetési határidő:

A képzési díj befizetést a 1145 Budapest, Amerikai út 14. címrerózsaszín postautalványon, vagy átutalással a Down Alapítvány bankszámlájára UniCredit Bank 10918001-00000013-38730007 kérjük befizetni 2016. május 18-ig.

Kapcsolatfelvétel:

A képzéssel kapcsolatban a jelentkezők felvilágosítást Szabó Gabriella koordinátortól a szabogabriella [at] downalapitvany.hu e-mail címen kaphatnak.

Képzés típusa:
Legközelebbi időpont: