Egyéb médiamegjelenések

2019. 06.

Megnyitotta kapuit a Fővárosi Állatkert Lepkekertje. A most érkezett pillangók egyből örökbefogadókat is kaptak, méghozzá a Down Alapítványt. Azért minket, mert az állatkert fotópályázatán öt Fotóterápiás műhelyünkben tevékenykedő ügyfelünk pályaműve is a legjobbak közé került.

2019. 04.

"Művészet az emberért, a fogyatékkal élő és hajléktalan alkotók kiállítása az ELTE lágymányosi kampuszában" címmel 2019.04.09-én 08:08-kor rövid rádióriport volt a Katolikus Rádióban.

A felvétel 8:48-nál kezdődik.

2019. 04.

Egy szegedi rádió, a Karc FM 2019.04.09-i Spájz című műsorában, Csontos Lilla összeállításában hallható rádiófelvétel a 2019. április 4-én (csütörtökön) 17 órakor megnyílt, a Művészet az emberért című kiállításról.

A kiállítás az ELTE TÁTK szociális munka tanszékén nézhető meg, ahol a Down Alapítvány fotóterápiás műhelye a Frida Kahlo projekt képeivel szerepel.

2019. 02.

Jakupcsek plusz! - 1. rész 2019.01.31.

Az ATV Jakupcsek plusz! című közérzeti talk-show 2019.01.31-i adásának vendégei:

Keresztes Anna Down-szindrómás színésznő

Steinbach Éva Down-dada, a Down Alapítvány munkatársa és

Sevcsik Anna a Babagenetika Egyesület alapítója,

Műsorvezetője: Jakupcsek Gabriella.

2017. 12.

Vendég a háznál – Kossuth – december 12., kedd, 11:32

Szerkesztő: Hegyesi Gabriella

2016. 03.

Szerencsésen lezárult a NIOK és az Erste Bank támogatásával adománygyűjtő kezdeményezésünk. Ezúttal a támogatott önálló élethez szükséges berendezésekre hirdettünk gyűjtést 500 000 forint célösszeggel. Sokat segített az összeg elérésében az RTL Klub 02 28.-i esti híradójában való megjelenésünk. A pénzadomány mellett rengeteg tárgyi adomány került felajánlásra, pl.

2016. 01.

Egy Down-szindrómás gyermek nevelése nem könnyű, de Steinbach Éva, a Down Alapítvány Down Dada Sorstárs Segítő Szolgálatának vezetője elmondta, ők mindenkinek segítenek már a legelején is. Megfelelő fejlesztéssel ugyanis szinte teljesen önálló életet élhetnek és csak kisebb segítségre van szükségük. Radoychich Elvira elárulta, kislányát Sárit és Down-szindrómás kisfiát, Ádámot ugyanúgy neveli, csak fiánál egy kicsit jobban odafigyel a fejlesztő játékokra.