Sorstárs segítők képzése

Képzési felhívása veleszületett rendellenességgel világra jött gyermeket nevelő szülők részére:

SORSTÁRS SEGÍTŐK KÉPZÉSE

A képzés szervezője a Down Alapítvány Sorstársi Segítő Szolgálata

A képzési program akkreditációs számaT-05-028/2015

A képzéssel 30 kreditpont szerezhető.

A képzés óraszáma: 30 óra

A képzési program célja: sorstársi mentor-szülők képzése

A képzés időpontja: 2018. június 8-9-10. ( péntek - szombat - vasárnap)

Jelentkezési határidő
2018. május 8., kedd, 24:00

A képzési program során a leendő sorstárs segítők

• megismerik a segítségnyújtás protokollját, az etikai alapelveket és elsajátítanak egy olyan eszköztárat, amely megkönnyíti a segítségnyújtás gyakorlati kivitelezését, az érzelmi kapcsolat kezelését, kontrollálását, olyan szintre növelve a tudatosságot, hogy a feladatban ne őrlődjön fel, ne égjen ki a segítő, hanem a segítés egyúttal saját személyiségének fejlődéséhez is hozzájáruljon.
  • elsajátítják az etikai normákat, a Sorstársi Segítő Szolgálat protokollját, azokat a praktikus ismereteket, amelyeknek átadása segít az új szülőknek megtenni az első lépéseket. Mindez kiscsoportos konzultáció, csoportos megbeszélés és tréning-foglalkozás formájában történik.
  • konkrét ismereteket kapnak az elérhető szociális, egészségügyi és oktatási szolgáltatásokról, valamint a fogyatékos gyermeket nevelő családoknak járó ingyenes ellátásokról és szociális juttatásokról.
  • információkat, tapasztalatokat, ötleteket gyűjtenek a képzést vezető szakemberektől, trénertől és egymástól.

A képzési program helyszíne:

a Down Alapítvány Sarokház Lakóotthona (1152 Bp., Petőfi u. 24. - bejárat a Kisfaludy utca felől)

A képzési program időpontja:

• Érkezés: 2018. június 8., péntek 9:00 óra. A képzés 09:30 órakor kezdődik.

(Első étkezés az ebéd.)

• Távozás: 2018. június 10., vasárnap 17:00 óra. (Utolsó étkezés a vacsora.)

Jelentkezési feltételek:

• veleszületett rendellenességgel élő gyermek a családban,
  • a jelentkező a szülő/szülőpár vagy a gyermeket gondozó családtag (egy családból két résztvevőt tudunk fogadni a képzésen),
  • kitöltött jelentkezési lap,
  • hozzájárulás befizetése,
  • vállalt részvétel a 30 órás képzésen.

Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet:

A képzésen az étkezés és a szállás ingyenes, mindössze 5.000Ft/fő képzési hozzájárulást szükséges befizetni 2018. május 18. 24:00 óráig azoknak a sikeres jelentkezőknek, akik erről a jelentkezési határidő lejárta után e-mailben értesítést kapnak. A befizetést a 1145 Budapest, Amerikai út 14. címre rózsaszín postautalványon, vagy átutalással a Down Alapítvány bankszámlájára
(UniCredit Bank 10918001-00000013-38730007) kell megtenni.

Kapcsolatfelvétel:

A képzéssel kapcsolatban a jelentkezők felvilágosítást kaphatnak Csiznier-Kovács Andreától, a Sorstárs Segítő Szolgálat koordinátorától a 06(20)411-8199-es telefonszámon, valamint a sorstars [at] downalapitvany.hu e-mail címen.

Képzés típusa:
Legközelebbi időpont:
2018. 06. 08. to 2018. 06. 10.