A INV modellhez kapcsolódó képzések és tréningek
Mit jelent at INV kifejezés?
- Ami igazán fontos, az a szemnek láthatatlan idézetből a láthatatlanra utaló kifejezés.
Kinek szól az INV modell?
- A modell azokat a szakembereket célozza, akik értelmi fogyatékos személyekkel dolgoznak mint segítő, gondozó, foglalkoztató, oktató, támogató, mentor, stb.
Miről szól az INV modell?
- Az INV egy fejlesztő támogató modell, mely a támogató szakember és a támogatott személy kapcsolatát helyezi a középpontba, és ezen a személyes viszonyon keresztül közelíti az értelmi fogyatékos személyekkel végzett munka különböző aspektusait. Lényegi elemei a tudatosság és a partneri viszony, valamint a szakember kiégésének megakadályozása.
Milyen eszközöket alkalmaz az INV modell?
- Kézikönyv: ismerteti a modellt és példákon keresztül magyarázza meg a a támogató–támogatott viszony lépéseit és fázisait, a kapcsolat lehetséges "ellenségeit".
- Útmutató a tréningek megtervezéséhez, levezetéséhez, a tesztelés során szerzett tapasztalat beépítésével. A tréning célja a modell, az új attitűd megértetése a szakemberekkel. A projektben elkészültek a tréningek során használatos eszközök, demonstrációs anyagok, videók (melyeket a fejlesztés során készítettünk).
- A modell bevezetését hatékonyan segítik a kötelezően használandó önmegfigyelő regiszter és az eseménynapló. Az önmegfigyelő regiszter segítségével a szakember attitűdjének változását követheti mind maga a szakember, mind a tréner vagy coach, aki őt támogatja. A napló a támogatott értelmi fogyatékos személy előrehaladását mutatja nagy felbontásban, ami pozitív visszajelzés a szakembernek. Mindkét eszköz a szakember tudatosságát hivatott növelni, lehetővé téve mind a saját, mind a támogatott személy fejlődésének tudatos követését.
- Felmérő eszközök: tesztek, objektív mérések, napi ténykedés megfigyelése
- Tervezés: egyéni projektek: napi, heti, havi, féléves, éves, életterv
- A tevékenység ciklikussága
- Egyéb eszközök: példamesék, videók, vetíthető előadások, értékelő lapok segítik mind a trénereket, mind az értelmi fogyatékosokkal közvetlenül dolgozó szakembereket az INV modell alkalmazásában.
Milyen képzésekre, tréningekre kerül sor?
- A komplex módszer ismertetése
- Az egyenrangú kapcsolat elemzése
- esetmegbeszélő tréningek
- Egyéni és csoportos szupervízió, az önmegfigyelő regiszterek értékelése
- A helyes attitűd: személyiségfejlesztő tréning
- A felmérő és értékelő eszközök használata.
Mikor vannak ilyen képzések?
Folyamatosan indulnak és a már folyó tréningekhez is lehet csatlakozni.
Képzés típusa:
- munkatársaknak
- szakembereknek